Jak przechytrzyć pociechę i zachęcić ją do prac manualnych?

Dodano: środa, 15 kwietnia 2015 r.
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: )

Twoje dziecko jest zbyt energiczne, by usiedzieć w miejscu i spokojnie ćwiczyć pisanie czy malowanie? A może Twój szkrab nie przepada za pracami rysunkowymi? Bez względu na to, jaki charakter i preferencje ma Twój ukochany brzdąc, zawsze możesz zastosować pewne metody, skłaniające go do robót manualnych. Jedną z takich sprytnych form okazuje się kolorowanka.


 

Prosta książeczka z czarno-białymi obrazkami do pokolorowania, a tak wiele umiejętności, które można dzięki niej wyrobić u naszej latorośli. Wszystko to wynika z faktu, że malowanka uczy. Uniwersalny i wydawać by się mogło w dobie komputerów już uznawany za nieco nudny sposób spędzania przez pociechę wolnego czasu daje solidny trening nawet najbardziej ruchliwemu szkrabowi. Warto jednak wybierać takie malowanki, które będą miały dla dziecka większy sens – niech książeczka, która mu zafundujemy opowiada jakąś konkretną historię, składa się z paru dymków budujących łącznie intrygujący komiks. Takie bajery nie są dzisiaj nowością, podobnie jak kredki i mazaki 3D, które pozwalają na uzyskiwanie przeróżnych odcieni, zupełnie niestandardowych i oryginalnych.


 

Po co kolorowanki są tak istotne w życiu dorastającego maluszka? Przede wszystkim należy podkreślić, że uczą one cierpliwości, a w przypadku dzieciaków niedużych, które nie rozumieją jeszcze, że muszą przyswajać nowe wiadomości i rozwijać się, takie formy sprytnego przechytrzenia ich poprzez wręczenie ciekawej malowanki będzie strzałem w dziesiątkę. Latorośl zaczyna także lepiej rysować, opanowuje technikę trzymania kredki w rączce, staje się bardziej sprawny manualnie i przez to zostanie lepiej przygotowany do pracy w szkolnej ławce. Nie da się także ukryć, że wypełnienie całej kolorowanki jest bardzo czasochłonne, zatem dziecko w kreatywny sposób organizuje swój wolny czas, co na pewno jest dużo bardziej wartościową alternatywą niż popularne dziś siedzenie przed szklanym ekranem monitora.


 

Ponadto nie zapominajmy, że kolorowanki dają dziecku nieograniczone możliwości. Maluszek może je malować, wybierając do tego takie materiały plastyczne, jakie tylko chce. Może to być zestaw kredek, mazaków, pisaków, pastele czy nawet farbki. To wspaniała zabawa, przyjemność oraz pożytek zarazem. Kolejna kwestia to to, że dzieciak zostaje zachęcony do tego typu prac plastyczny, co na sto procent zaowocuje w przyszłości, w pierwszych latach jego życia szkolnego, gdy będzie miał w swoim podziale godzin całkiem sporą ilość zajęć manualnych – od plastyki i rysunku, przez technikę a nawet w niektórych placówkach wprowadzane są zajęcia z origami, właśnie po to, aby szlifować zdolności manualne już od najmłodszych lat. Zręczna kolorowanka jest zatem świetną lekcją dla każdego szkraba.

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd