Jak wybierać kolorowanki dla dwu i trzy latka.

Dodano: piątek, 04 stycznia 2013 r.
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 5)

 Zainteresowanie małych dzieci dwu, trzy letnich kolorowaniem jest zazwyczaj związane z naśladowaniem starszego rodzeństwa. Dzieci w tym wieku zazwyczaj zaczynają swoją przygodę z malowaniem i rysowaniem. Dobrze się dzieje jeśli ktoś ze starszych domowników zechce go w tych próbach wspierać i pomagać. To jedna z metod, która pozwoli dziecku nabyć w przyszłości umiejętność ładnego pisania. Dodatkowo jest nieocenionym narzędziem pozwalającym na ukształtowanie w dziecku nawyku staranności i dokładności. Dla dziecka to fajna forma spędzania wolnego czasu, rozwijająca jego wyobraźnię i umiejętności manualne. Cała ta zabawa w kolorowanie nie postrzegana jest jako nauka a przyjemność , i tak właśnie powinno być.

W zasadzie pierwsze próby kolorowania naszych dzieci daleko odbiegają od naszych wyobraźnię, ale to kamień milowy w ich rozwoju. Pierwsze te nawet najbardziej nieudolne próby świadczą o gotowości dziecka do podejmowania nowych wyzwań. Pozwalają także ćwiczyć skupianie się. Pamiętajmy o tym , ze trzy latek potrafi skupić swoją uwagę na jednej czynności nie dłużej jak 15 minut. To również pierwsze kroki w kierunku nauki pisania. Dzięki kolorowaniu dziecko uczy się trzymać we właściwy sposób kredki a później ołówek.

Kolorowanki ich forma i stopień trudności powinny być dostosowane do wieku naszych najmłodszych pociech. Powinny być duże i proste . Ciekawe propozycje znajdziecie na fajnekolorowanki.pl Najlepiej jeśli są to zwierzątka , lalki, samochody czy misie. Dziecko łatwo będzie rozpoznawało przedmioty i postaci które zna, łatwiej będzie im dobierać kolory i stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Należy dziecko chwalić za każą podjęta próbę, podsuwać pomysły, wskazywać kolory których powinno używać. Kolorowanie nie musi się odbywać tylko przy pomocy kredek. Możemy także używać farbek dla dzieci. Pozwalajmy dzieciom na początek malować palcami bez użycia pędzelków. Dostarczy im to wielu nowych doznań i będzie dużą frajdą.

Pamiętajmy aby niczego dzieciom nie narzucać i do niczego je nie zmuszać. Życzymy powodzenia i dobrej zabawy .

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd