Jak wybrać kolorowankę dla Twojego dziecka? Kilka skutecznych porad

Dodano: środa, 08 kwietnia 2015 r.
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: )

Malowanki dla maluszków są znakomitym wariantem zabawy i nauki w jednym. Niestety wiele dzieci, zwłaszcza tych brzdąców, które zasmakowały już nieco nowocześniejszych form relaksu typu gry komputerowe czy playstation, nie chce spędzać czasu w ten sposób, uznając malowanie za zajęcie nudne. Wcale nasz szkrab nie musi być jednak zniechęcony do czarno-białych książeczek. Wystarczy tylko umiejętny ich dobór optymalnie dla naszego dzieciaka.


 

Postaramy się w niniejszym tekście uświadomić Wam, jak bardzo istotne okazuje się podejście do swego szkraba w sposób indywidualny a nie masowy. To, że popularne jest malowanie domków, chmurek i słoneczek nie oznacza, ze nasz maluch musi mieć takie same preferencje. Nie spłycajmy jego zainteresowań i zajęć do takich zupełnych podstaw, skoro otaczający nas świat daje nam szereg przeróżnych możliwości, jeżeli chodzi o dobór zabawek dla dzieci. Tak samo rozległy wachlarz występuje w kontekście kolorowanek tu charakteryzowanych. Są one z jednej strony bardzo uniwersalne i ponadczasowe, ale z drugiej jest ich tak wiele i są tak zróżnicowane czy to tematycznie czy tez formatem bądź stylem, że bez problemu odnajdziemy dla naszej latorośli cos, z czego będzie zadowolona i czym będzie chciała się zająć.


 

Pierwsze, od czego warto wyjść, zachęcając dziecko do sięgnięcia po kolorowankę i kredki to wybór książeczki z obrazkami zgodnymi z jego płcią. Przecież chłopczyk nie będzie chciał malować księżniczek, a dziewczynki nie zadowolą samochodziki. W związku z tym, popatrzmy na obrazki znajdujące się wewnątrz kolorowanek, zanim wrzucimy je do sklepowego koszyka. Kolejna kwestia to dopasowanie do zainteresowań dzieciaka. Każdy maluch ma w swoim okresie dzieciństwa przeróżne fazy zamiłowań do przedmiotów, zwierzaków, bajek i trzeba to wykorzystać na plus. Przykładowo dziewczynce, która uwielbia kotki czy pieski, lepiej zafundować kolorowankę poświęconą tym pupilom, bo wtedy z miłą chęcią weźmie kredki i zacznie nadawać zwierzaczkom odpowiednie kolory. Podobnie, jeżeli chodzi o chłopczyka – kiedy jest na etapie oglądania bajek o Bobie budowniczym, postarajmy się znaleźć dla niego malowankę zgodną chociażby tematem przedstawionych w niej obrazków z jego aktualnymi zainteresowaniami. Nierzadko można również natrafić na kolorowanki przedstawiające całe komiksy czy wręcz sceny ze znanych bajek i filmów animowanych, więc tym bardziej przepadający za danym tytułem maluch będzie z ochotą wypełniał czarno-białą książeczkę, nie tylko bawiąc się tak, ale także zupełnie nieświadomie ucząc.


 

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd