Jak zachęcić dziecko do mycia zębów.

Dodano: poniedziałek, 31 grudnia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 5)

 Kwestia dbania o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważna. Nawyk czyszczenia ząbków warto w dziecku zaszczepiać od najmłodszych lat. Pierwszym takim momentem jest pojawienie się pierwszego zęba. Należy już wtedy przemywać go specjalnymi szczoteczkami i rumiankiem bądź też pastą bez dodatku fluoru. Można też masować dziecku dziąsła specjalnymi szczoteczkami a nawet gazą. Przyzwyczajamy je wtedy i przygotowujemy zarazem do podjęcia w starszym wieku samodzielnych prób.

Dzieci starsze około 3 lat uczą się chętnie przez naśladowanie. Warto więc tę wiedzę wykorzystać i zaproponować wspólne mycie zębów. Możemy z tego uczynić wyśmienita zabawę. Na rynku dostępna jest bogata paleta smakowych past do mycia zębów dla najmłodszych. Zapewne znajdą Państwo coś odpowiedniego dla Waszego dziecka. Można również zaproponować maluchowi zakup elektrycznej szczoteczki do zębów. Wybór jest bardzo duży . Dziecko będzie miało możliwość wyboru szczoteczki z postacią z ulubionej kreskówki. Zapewne będzie to doskonała zachęta do codziennego szczotkowania zębów.

Pamiętać należy o czasie przez , jaki nasze dziecko powinno szczotkować zęby tj. 3 minuty. Można więc nabyć również stoper który będzie dawał sygnał dziecku kiedy czynność można już zakończyć. Z czasem czynność ta stanie się czymś absolutnie naturalnym nie wymagającym nawet przypominania.  

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd