Kiedy wysadzać tulipany i mieczyki.

Dodano: poniedziałek, 07 stycznia 2013 r.
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 5)

 Pielęgnacja ogrodu czy choćby rabatów koło naszego domu czy na balkonie wymaga od nas nie tylko chęci, pasji i umiejętności ale przede wszystkim wiedzy kiedy i w jaki sposób przeprowadzać pewne zabiegi. Przycinanie , formowanie i sadzenie to czynności od których nie uciekniemy jeśli chcemy się cieszyć piękna roślinnością w naszym najbliższym otoczeniu.

Każdy gatunek roślin wymaga innych warunków glebowych i nasłonecznienia jak również innych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo ważny jest czas , miejsce i sposób wysadzania i nasadzania roślin.

Rośliny cebulowe do których zaliczamy mieczyki i tulipany to rośliny niezwykle piękne . Zachwycają nas nie tylko swoim wyglądem barwą ale także zapachem. Terminy sadzenia tych roślin związane są z ściśle z pora ich kwitnienia – rytmem życiowym i temperaturą.

Rośliny cebulowe najlepiej wysadzać do ziemi zanim cebule wypuszczą korzenie. Dużą zaleta tych roślin jest ich duża wytrzymałość na okresy z brakiem wody. Nie należy za długo przedłużać okresu wysadzania cebul gdyż atakują je pleśnie.

Rośliny cebulowe kwitnące wiosną czyli tulipany wysadzamy do ziemi od sierpnia do października.

Rośliny cebulowe kwitnące latem i jesienią tak jak mieczyki wysadzamy kwietniu i maju. Nie pozostawiamy ich na zimę w gruncie gdyż nie są odporne na niskie temperatury.

W zasadzie wszystkie rośliny cebulowe ( z niewielkimi wyjątkami ) sadzi się na głębokość dwu lub trzykrotnie większą niż wysokość cebul do odpowiednio przygotowanego stanowiska. Odpowiednio nasłonecznionego i wilgotnego.

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd