Koloroterapia w walce ze stresem.

Dodano: piątek, 21 grudnia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 4)

 O tym , ze kolory maja nie zwykłą siłę i moc sprawczą wiedzieli i wykorzystywali to już ludzie w starożytności. Koloroterapia do niedawna niedoceniana i nie dostrzegana obecnie wkracza w nasze życie z coraz większym impetem. Jej zbawienne dla naszego organizmu i samopoczucia zalety dostrzegli i docenili zarówno lekarze jak i inne autorytety z wielu dziedzin życia.

Różne barwy wywołują w nas określone zachowania i odczucia. Jedne pobudzają inne uspokajają jeszcze inne regenerują i wprowadzają harmonię.

Obecnie coraz więcej ludzi przykłada znacznie większą uwagę do wyboru koloru zarówno pomieszczeń czy nawet ubrań. Często podświadomie zakładamy ubrania w określonej kolorystyce. Mózg sam podsuwa nam „pomysły”- w ten sposób rekompensując sobie pewne braki i potrzeby.

Kolory są nieocenionym narzędziem w walce z wieloma chorobami i stanami psychicznymi. Począwszy od drobnych dolegliwości jak bóle głowy czy apatia a na przewlekłych zaburzeniach skończywszy. Zostało udowodnione że leczenie światłem przynosi szereg korzyści dla organizmu. Dzięki działaniu światła na skórę w skórze zachodzą procesy uruchamiające siły odpornościowe i regeneracyjne. Osłabiając zarazem procesy chorobowe i lecząc objawy.

Poza leczeniem światłem kolory wykorzystujemy do wywołania pewnych określonych i zamorzonych emocji. Malując na odpowiednie kolory pomieszczenia np. lepiej nam się będzie spało w sypialni lub wypoczywało w salonie. Kolor niebieski uważany jest dla człowieka za najkorzystniejszy. Działa na organizm stymulująco, znieczulająco i przeciwzapalnie. Wywołuje u człowieka radość i spokój. Sprowadza spokojny i głęboki sen. Uspokaja skołatane nerwy, łagodzi wzburzone myśli.

 

 

 

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd