Kolorowanki dla dzieci – gdzie je kupować?

Dodano: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r.
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: )

Wśród wielorakich zabawek, które występują obecnie na rynku można wyróżnić uznawane za niemal uniwersalne – kolorowanki. Jest to książeczka, która zawiera różnorodne obrazki przeznaczone do pomalowania przez dzieci w zależności od ich indywidualnych preferencji i wizji otaczającego świata. Dzięki takim prostym książeczkom możliwe okazuje się wyćwiczenie w maluchach wielorakich zdolności, w tym sprawności manualnej, sprytu i zręczności oraz kreatywności.

Pytanie tylko, które z malowanek tak szeroko dziś dostępnych należy wybrać i czym przy tym wyborze warto byłoby się kierować. Tym bardziej rodzice mają prawo się „pogubić”, że na rynku kolorowanki są dystrybuowane w wielorakich typach sklepów. Można je znaleźć od kiosków przez centra handlowe i sklepy z zabawkami. To, gdzie my konkretnie powinniśmy się udać, aby nasz zakup był solidny, zależne jest w dużym stopniu od wieku maluszka. Im młodsze dziecko, tym w zasadzie mniejsze wymagania, co do kolorowanek. Przy pierwszych malowankach książeczki z czarno-białymi obrazkami jedyne, co mają pokazywać, to zwłaszcza uczyć nasze latorośle przedmiotów, kształtów, wielkości, figur geometrycznych, obiektów przyrodniczych, zwierzaków i wiele innych elementów otaczającego nas świata. Można zatem uznać początkowe kolorowanki za „zapoznawcze”. Dziecko nie potrafiące jeszcze dobrze manewrować kolorowymi kredkami raczej rzadko kiedy będzie chętne do godzinnego zasiadania przy malowance. Zmuszanie pociechy do wypełniania obrazków na siłę też nie jest zalecane, gdyż jedyne, czym może zaskutkować to zniechęcenie latorośli do wszelkiego typu prac manualnych. W ich przypadku wystarczą więc jedynie proste książeczki z kiosku.

Przy nieco większych szkrabach, które odróżniają już wszelkie elementy naszego świata i potrafią je nazwać, warto udawać się po zakup kolorowanek do sklepów z zabawkami. Jest to dobre rozwiązanie chociażby z tego względu, że w takich miejscach dystrybucji znajduje się najszerszy wybór malowanek, zatem maluszek sam może sobie wytypować książeczkę do pokolorowania. Jeśli sobie wybierze indywidualnie, większe prawdopodobieństwo, że do niej zasiądzie i z ochotą nada obrazkom barwy. Ponadto w takich sklepach istnieje podział zabawek, w tym także malowanek, na konkretne grupy wiekowe, z myślą, o których kolorowanki zostały przygotowane. Inna będzie bowiem zawartość książeczki dla pięciolatków niż trzylatków czy siedmiolatków. Podobnie odmienny i zróżnicowany okazuje się także stopień trudności. Kupując dziecku kolorowankę, warto byłoby więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby malowanka spełniała pewne walory edukacyjne a nie tylko była formą zabawy i spędzenia wolnego czasu.

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd