Kolorowanki – nie muszą nudzić

Dodano: piątek, 10 kwietnia 2015 r.
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: )

Malowanki wcale nie odeszły do lamusa, a wręcz przeciwnie – określa się je, jako uniwersalną formę zabawy połączonej z przyswajaniem wiedzy. Dlatego też każdy rodzic powinien zachęcić maluszka do sięgnięcia po charakteryzowane tu kolorowanki, co na pewno zaowocuje w przyszłości, chociażby w pierwszych latach edukacji szkolnej, gdy tak czy inaczej dziecko zostanie zmuszone do spokojnego malowania, rysowania, wycinania i klejenia. Kolorowanka jest zatem rewelacyjnym sposobem na to, aby przekonać naszego szkraba do prac technicznych.


 

Malowanki wcale nie muszą być nudne jak przysłowiowe flaki z olejem. Wystarczy, że dobierzemy takie książeczki, które nasza latorośl będzie chciała chętnie pokolorować. Najważniejsza jest tu zarówno zgodność tematyczna, jak i trafienie w preferencje latorośli. Nie wybierajmy pierwszej lepszej malowanki, ale skoncentrujmy się na tym, by wyszukać taki wzór obrazków, który będzie zgodny konkretnie z zamiłowaniem naszych pociech. Coś zgoła innego przypadnie więc do gustu dziewczynkom, a coś odmiennego spodoba się chłopcom. Co więcej, warto też mieć na względzie kategorię wiekową, która w tym przypadku jest niesamowicie istotna. Im starsze dziecko, tym szybciej się nudzi, dlatego też dobrze byłoby, abyśmy postawili na nieco lepszej jakości malowanki dostosowywane do określonego przedziału wiekowego. Wtedy mamy pewność, że dziecko będzie chciało się zająć nadaniem obrazkom kolorów i że nie znudzi się od razu po otworzeniu książki.


 

Podczas gdy małe dzieci zadowolą się nawet prostymi malowankami, większe szkraby będą potrzebowały nieco bardziej zaawansowanych książeczek. Rewelacyjnie sprawdzą się przy kilkulatkach obszerne komiksy. Są one dobre z kilku powodów. Po pierwsze, są znacznie bardziej skomplikowane, więc im większy stopień trudności, tym lepsze wyćwiczenie zdolności manualnych brzdąca, a po drugie pozwalają na to, aby maluch zaczynał powoli czytać, dostrzegając, że obraz w połączeniu z tekstem może kreować ciekawą historyjkę i wciągającą opowieść. Każdy kolejny obrazek komiksu pomalowany przez dziecko przybliży je do finału historii, którą poprzez malunek częściowo sam tworzy. Jeszcze jedna sprawa to kwestia wysiłku włożonego w przygotowani takiej kolorowanki na zasadzie komiksu. Jest to znacznie bardziej czasochłonne i wymaga dużo większej skrupulatności i dokładności niż standardowe, proste malowanki dostępne w kioskach.


 

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd