Aktualnie znajdujesz się: Strona główna / Aktualności / Śniadanie daje moc.

Śniadanie daje moc.

Dodano: czwartek, 20 grudnia 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 3)

 Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Niestety często pomijany lub zaniedbywany przez wszystkich. O jego wadze wiedzą wszyscy, od najmłodszych lat bowiem rodzice kładą nam tę mądrość do głowy. Zdecydowanie gorzej jest z korzystaniem z tej wiedzy. Niestety często z niego rezygnujemy lub jadamy je za późno i niestety niewłaściwe produkty. Tradycja spożywania posiłków jest różna i zależy od kraju i panujących w nim przyzwyczajeń i zasad. Niestety bez względu na okoliczności nie powinniśmy rezygnować z tego tak ważnego posiłku. W nocy bowiem spada nam poziom cukru w organizmie. Rany posiłek powinien nam go uzupełnić. Śniadanie powinno być kaloryczne i obfite, najpóźniej zjadane godzinę po wstaniu z łóżka. Wtedy to bowiem organizm najbardziej potrzebuje zastrzyku energii. Pożywne śniadanie to zastrzyk energii na cały dzień. Pozwoli nam dodatkowo ustrzec się przed napadami głodu i podjadaniem wysokokalorycznych i nie zdrowych przekąsek.

W brew powszechnej opinii osoby odchudzające powinny zjadać obfite i kaloryczne posiłki . Organizm odżywiony , któremu dostarczono odpowiednią ilość energii nie jest zmuszony do robienia rezerw dzięki czemu szybciej spala kalorie. Ponadto dostarczone rano kalorie zostaną wykorzystane przez organizm w ciągu dnia. Warto pamiętać im później jemy tym posiłki powinny być mniej kaloryczne.

Zdrowe śniadanie powinno zawierać produkty bogate w błonnik, owoce i warzywa. Bogate w błonnik składnik śniadania wpłyną na właściwą prace jelit. Nie będziemy mieli uczucia pełności przy jednoczesnym zastrzyku energii na cały dzień.

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd