Zadbaj o rozwój intelektualny malucha i kup mu kolorowankę

Dodano: piątek, 17 kwietnia 2015 r.
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: )

Wydawać by się mogło, że dzisiaj rozwój poszedł na tyle do przodu, że fundowanie dzieciakom malowanek, które były popularne w czasie naszego dzieciństwa jest już swego rodzaju przeżytkiem. Nic bardziej mylnego, kolorowanki, bez względu na ich formę i przedstawiane przez nie obrazki nigdy nie wychodzą z mody, stanowiąc uniwersalną formę zabawy dla każdego szkraba!


 

Malowanki są znakomitym rozwiązaniem w każdym wieku. Można dzisiaj nabyć przeróżne formy kolorowanek – od standardowych książeczek czarno-białych dostępnych w papierowej wersji, przez obrazki wirtualne, nadające się do pomalowania w sieci czy przy użyciu rozmaitych programów komputerowych. Nieważne jak, zawsze kolorowanka służy rozwoju intelektualnemu dziecka i to w szerokim tego słowa znaczeniu. Znakomicie wpływa na naukę pierwszych elementów, kształtów, literek, figur geometrycznych czy nawet kolorów. Jeżeli nasz brzdąc jest na tyle energiczny, że nie ma sposobności zmuszenia go do przesiadywania z nami i uczenia się w naturalny sposób, warto zachęcić go do nauki właśnie poprzez zabawę. I kolorowani w tej materii sprawdzają się rewelacyjnie. Przedłóżmy maluszkowi książeczkę, albo włączmy mu malowankę dostępną w Internecie i od razu mamy dziecko z głowy przynajmniej na kilkadziesiąt minut.


 

Kolorowanki w znaczącym stopniu przyczyniają się do rozkwitu dziecięcej wyobraźni. Szkrab może bowiem kreować swoją własną rzeczywistość, fantazjować, nadawać odpowiednie kolory poszczególnym elementom, co daje sposobność przede wszystkim rozwinięcia w nim pomysłowości i wyćwiczenia kreatywności. Im bardziej bujną maluch ma wyobraźnię w okresie swego dzieciństwa, tym bardziej kreatywny będzie w życiu dorosłym, a to na pewno przyda mu się w jego codziennej pracy. Jeszcze jedna kwestia to to, że kolorowanki pozwalają na uporządkowanie chaosu, który jest w główkach dzieciaków, które nie nie znają dobrze otaczającej je rzeczywistości. Obrazki pokazują przede wszystkim jak świat powinien wyglądać – jak wyglądają poszczególne elementy krajobrazu, zwierzaki, przedmioty codziennego użytku i wiele innych rzeczy, które brzdąc będzie musiał prędzej czy później poznać.

Podziel się!

Oceń aktualność

fajnekolorowanki.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd